Pages Menu
TwitterRssFacebook
ЮРКОНСУЛ: законодательство и право. Новые законы и кодексы Украины, защита прав и свобод граждан, нормативно-правовые акты Украины, правоприменение и законопроекты, аналитика и юридические консультации, юристы, адвокаты, правоведы, органы власти, суды Украины.
Categories Menu

Июл 15, 2013 | Новости Украины | Нет комментариев

Українських дітей захищатимуть від неякісних іграшок за європейськими стандартами

Українських дітей захищатимуть від неякісних іграшок за європейськими стандартами


Посилено контроль за безпечністю дитячих іграшок – Кабінет Міністрів України затвердив відповідний Технічний регламент. Це було обумовлено необхідністю приведення Технічного регламенту безпеки іграшок у відповідність до Директиви Європейського Парламенту та Ради. Розробкою документа займалося Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Таким чином, держава страхує свій внутрішній ринок від неякісної продукції, а відповідно, і захищає українського споживача. Технічний регламент – аналог європейських директив, якими встановлюються обов’язкові вимоги до якості продукту. Нова редакція дає можливість використовувати в Україні європейський досвід сучасного технічного регулювання якості продукції у частині оформлення, змісту, форми, заходів: у документі максимально конкретизовані фізичні, хімічні, пожежні та гігієнічні вимоги до іграшок, крім того, передбачений план заходів із застосування Технічного регламенту, строки та відповідальних за їх виконання.

Нагадаємо, що технічні регламенти — сучасна процедура підтвердження оцінки відповідності, яка прийшла на заміну сертифікації, що застосовувались в Україні до рішення щодо адаптації до європейського законодавства.

Сучасна оцінка відповідності стає більш декларативною, має на меті посилити відповідальність виробника, який запускає продукцію в обіг і зменшує адміністративне навантаження на процеси,пов’язані з її введенням. Нова редакція технічного регламенту сприятиме: усуненню технічних бар’єрів у торгівлі; полегшенню співпраці між органами ринкового нагляду в рамках системи обміну інформацією про небезпечну продукцію та запобіганню появі небезпечних іграшок на ринку України.

Тож новий технічний регламент гарантує українським дітям такий самий захист, який є у європейських дітей. Таким чином, держава підтвердила свою соціальну відповідальність перед громадянами та зобов’язала дотримуватись вимог і виробників та постачальників.

Технічний регламент — документ, що містить вимоги до якості продукції.

Источник: www.kmu.gov.ua

Читайте так же...

« »