Pages Menu
TwitterRssFacebook
ЮРКОНСУЛ: законодательство и право. Новые законы и кодексы Украины, защита прав и свобод граждан, нормативно-правовые акты Украины, правоприменение и законопроекты, аналитика и юридические консультации, юристы, адвокаты, правоведы, органы власти, суды Украины.
Categories Menu

Фев 21, 2013 | Новости Украины | Нет комментариев

Голова комісії з моралі впевнений у руйнівному впливі «Сімпсонів»

Голова комісії з моралі впевнений у руйнівному впливі «Сімпсонів»


Такі мультфільми, як «Сімпсони» і «Південний Парк», руйнують дитячу психіку, заявляє Костицький.

Національна комісія з питань захисту суспільної моралі не забороняла мультсеріал «Сімпсони», але її голова впевнений, що мультфільм негативно впливає на психіку дітей. Про це заявив голова комісії Василь Костицький в ході прямої телефонної лінії з читачами «Комсомольської правди в Україні».

«Мені цей мультфільм не подобається, але ми приймаємо рішення не на основі якихось моїх емоційних уподобань або членів комісії, а згідно із законом. На сьогоднішній день комісія, розглядаючи певну кількість серій цього мультфільму, одну серію перенесла на вечірній час, і це всі наші заборонні рішення. Тому ми мультфільм «Сімпсони» не забороняли», — сказав Костицький.

Він зазначив, що такі мультфільми, як «Сімпсони» і «South Park» («Південний Парк»), руйнують дитячу психіку.

«В «Південному Парку» також була одна серія, по якій ми прийняли жорстке рішення, оскільки там мало місце словесне обговорення порнографічних сюжетів. І судові експерти, і наші експерти, і науково-дослідницькі інститути дитячої психології, соціальної психології вважають, що це порнографія. Тому ми цю серію визнали такою, що суперечить законодавству України», — заявив Костицький.

Глава Нацкомісії нагадав, що український журналіст Валентин Коваленко звернувся до комісії з тим, що 29 демонстрованих на вітчизняному ТБ мультфільмів, на його думку, можуть бути шкідливими для українських дітей. У списку, зокрема, був і мультфільм «Маша і Ведмідь».

«Ми ще не завершили цю роботу, але вже оцінили значну частину цих мультфільмів і прийшли до висновку, що вони погрози дітям не несуть, у тому числі і «Маша і Ведмідь». В Інтернеті поширювалися чутки, що ми збираємося заборонити «Ну, постривай!» — ми взагалі його не розглядали», — наголосив Костицький.

Він додав, що його особисті емоційні оцінки ніколи не лягають в основу рішень комісії, тому що такі люди, як філософ Мирослав Попович, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк, директор Інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова Геннадій Книшов, керівник Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Шевченко Павло Мовчан та інші не належать до тих, хто буде голосувати за чиєсь рішення, і у них є своя власна думка.

Крім того, глава Нацкомісії зазначив, що комісію більше турбують не мультфільми, а насильство серед дітей. Він зазначив, що за даними МВС України, в 2012 році в країні було зафіксовано 422 випадки насильницьких злочинів, пов’язаних з репродукцією ситуацій, які черпалися з інформаційних ресурсів. Наприклад, відбулося 12 випадків суїциду в Черкаській області після того, як діти грали в гру «Собачий кайф».

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/golova-komisiyi-z-morali-vpevneniy-u-ruynivnomu-vplivi-simpsoniv-283121.html

Читайте так же...

« »