Pages Menu
TwitterRssFacebook
ЮРКОНСУЛ: законодательство и право. Новые законы и кодексы Украины, защита прав и свобод граждан, нормативно-правовые акты Украины, правоприменение и законопроекты, аналитика и юридические консультации, юристы, адвокаты, правоведы, органы власти, суды Украины.
Categories Menu

Июл 3, 2013 | Новости Украины | Нет комментариев

Адвокати висловилися щодо нових правил проходження стажування майбутніми адвокатами

Адвокати висловилися щодо нових правил проходження стажування майбутніми адвокатами


КИЇВ – 3 липня 2013 року. Цього дня керівники адвокатського самоврядування та очільники правничих  громадських організацій зустрілись за одним столом для обговорення ситуації, яка склалася навколо прийняття Рішення Ради адвокатів України щодо стягнення плати за проходження стажування.

Рішенням Ради адвокатів України №124 від 01.06.2013 р. було внесено зміни до Положення «Про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю». Відтепер згідно п 6.1. Положення за проходження шестимісячного стажування особа повинна сплатити 20 мінімальних заробітних плат.

Зазначене рішення викликало занепокоєння не лише у юристів, але й у самих адвокатів. Чи не найголовнішим приводом для обурення став розмір плати за стажування, який був встановлений на рівні близько 22 тис грн. На думку багатьох правників, ця сума є занадто високою, передусім для тих колег, які проживають у регіонах. Саме тому 13 червня 2013 року Правління АПУ звернулось до Ради адвокатів України з проханням повторно розглянути на засіданні Ради норму щодо плати за стажування та виключити її, або, принаймні, суттєво зменшити її розміри.

Дискусія наразі зайняла перші шпальти засобів масової інформації та охопила соціальні мережі. Задля публічного обговорення нововведень та пошуку компромісу був проведений круглий стіл під назвою «Стажування як шлях до самостійної адвокатської діяльності та підґрунтя посилення професіоналізму адвокатів». Як зазначила на відкритті заходу голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, звернення АПУ стало однією з причин проведення круглого столу.

«Я закликаю Вас до відкритої дискусії та обміну думками, адже нам необхідно виробити принципи, на яких буде базуватися міцна та високопрофесійна спільнота адвокатів», — зазначила Лідія Ізовітова.

Президент Асоціації правників України Денис Бугай так прокоментував нововведення: «Ми вважаємо, що встановлена плата за стажування є занадто високою для правників та може спричинити обмеження доступу до професії, зробить її закритою для молодих спеціалістів. Тому Асоціація правників України стоїть на позиції повного скасування або суттєвого зменшення розміру плати за стажування».

Позицію АПУ також підтримав і Президент АПУ у відставці Валентин Загарія, який, виступаючи скоріше у ролі адвоката, ніж представника органів самоврядування, висловив думку про те, що стажер вже розплачується за навчання, допомагаючи адвокатові у його роботі та виконуючи різні доручення. Також він нагадав, що встановлення високої плати за стажування йде в розріз з процесом уніфікації професії в країні.

Думку юристів також підтримав і голова Управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Вадим Фесенко. Він звернув уваги на те, що оплата за стажування не встановлена в Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а запровадження її на рівні адвокатського самоврядування може стати перешкодою у доступі до професії.

 «Адвокат, який витрачає свій час на навчання молодого юриста, має отримувати компенсацію за свою роботу», — переконана Ольга Дмитрієва, Президент Асоціації адвокатів України. Однак вона зазначила, що встановлена сума є занадто високою та потребує суттєвого зменшення.

Протилежна сторона дискусії також висловила переконливі аргументи. Чимало адвокатів висловлювали думки про необхідність створення певного професійного бар’єру задля забезпечення «чистоти» професії. Також йшла мова про необхідність оплати за часу та зусиль, які адвокат витрачатиме на навчання стажера. А представники регіонів звертали увагу на відсутність скарг у зв’язку з запровадженням нових вимог щодо проходження стажування. Також лунали аргументи на користь стягнення плати за стажування, які базувалися на європейському досвіді, де плата за стажування є обов’язковою, а її розмір встановлений значно більший, ніж пропонується в Україні.

Однак, були й інші погляди на проблему. Адвокат Ігор Головань привернув увагу до інституту помічника адвоката, а його колега по цеху, керуючий партнер АО «Василь Кісіль і партнери»  Олег Макаров взагалі висловив думку про те, що інститут стажування стосуватиметься лише невеликої частини юристів, які не виявили бажання починати свою кар’єру в адвокатурі.

Результатом круглого столу стало голосування, за яким більшість присутніх висловилися за збереження плати за стажування з можливістю надання розстрочки по сплаті вказаної суми. Основним мотивом такої позиції стало переконання у необхідності встановлення справедливої компенсації за роботу адвоката, який має витратити на навчання колеги (або ж, скоріше, конкурента) 550 годин свого часу протягом шести місяців.

Источник: www.uba.ua

Читайте так же...

« »